اعلام موجودیت ستاد «آفتاب صبح امید» با هدف حمایت از نامزدی خاتمی

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

ندای آزادی : ستاد آفتاب صبح امید با هدف حمایت از حضور محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری با انتشار اطلاعیه‌ای روز دوشنبه آغاز به کار کرد.m_khatami_thinking_hand

در همین باره زهرا اشراقی، نوه آیت‌الله خمینی و همسر محمدرضا خاتمی، در مصاحبه با سایت بازتاب، گفت: «از آنجا که هویت ما اصلاح‌طلبی است و یکی از راه‌های نجات کشور را اصلاحات می‌دانیم، با در نظرگرفتن تمام مولفه‌ها و اینکه آقای خاتمی از جمله شخصیت‌های موثر کشور است و توان حل مشکلات اقتصادی و بین‌المللی را دارد، تصمیم گرفتیم با اعلام حمایت از او به صورت جدی در انتخابات فعال شویم.»

در بیانیه ستاد آفتاب صبح امید با عنوان «فرصتی برای ساختن ایران»‌ آمده است که راه تغییر از آن سوی خط مرزها، با انفعال و ناامیدی و در انتظار بی‌عمل نمی‌گذرد.

زهرا اشراقی اعضای ستاد آفتاب صبح امید را «حامیان و جوانان و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب حامی آقای خاتمی»‌ معرفی کرده و گفته است که این کار انجام شد تا در صورت اعلام حضور او، بستر اجرایی و ستادی کار فراهم باشد.

توضیحات زهرا اشراقی درباره ستاد حمایت از حضور خاتمی در انتخابات ۹۲

زهرا اشراقی آیت الله خمینی و همسر سید محمدرضا خاتمی در گفت و گو با “بازتاب”، توضیحاتی درباره نحوه شکل گیری مجموعه آفتاب صبح امید، برای حمایت از خاتمی در انتخابات ۹۲ داده است.

ایده حمایت از سید محمد خاتمی چطور شکل گرفت؟

چندین ماه است که تمامی فعالان سیاسی در رابطه با این موضوع در حال گفت و گو و تبادل نظر هستند. به هرحال انتخابات یک مساله مهم است که نمی توان بسادگی از آن گذشت و با توجه به اتفاقاتی که در چند سال اخیر در کشور رخ داده، باید نسبت به آن با حساسیت و دقت بیشتری برخورد کرد. از آنجایی که هویت ما نیز اصلاح طلبی است و یکی از راه های نجات کشور را اصلاحات می دانیم، با درنظرگرفتن تمام مولفه ها و اینکه آقای خاتمی از جمله شخصیت های موثر کشور هستند و توان حل مشکلات اقتصادی و بین المللی را دارند، تصمیم گرفتیم با اعلام حمایت از ایشان به صورت جدی در انتخابات فعال شویم.

آیا با آقای خاتمی هم مشورت داشته اید؟

-به صورت مستقیم خیر. با توجه به اینکه ایشان دغدغه هایی دارند و هنوز به صورت رسمی اعلام حضور نکرده اند، به همت جمعی از حامیان و جوانان و فعالان سیاسی اصلاح طلب حامی آقای خاتمی، مجموعه آفتاب صبح امید ایجاد شد تا در صورت اعلام حضور ایشان، بستر اجرایی و ستادی کار فراهم باشد.

اگر آقای خاتمی نیاید چه می کنید؟

اولویت اول ما حضور آقای خاتمی است و اساس و ساختار ستاد بر اساس کاندیداتوری ایشان تنظیم شده است.

درست، اما ممکن است ایشان نیایند. در آن صورت چه خواهید کرد؟

مطمئنا بی برنامه نیستیم. به هرحال این انتخابات با دوره های قبلی متفاوت است و چون گذشته، ما قائم به شخص نیستیم. بلکه مطالبات و برنامه هایی داریم که در واقع به خاطر آنها وارد فضای انتخاباتی شده ایم و هدفمان نیز مطرح کردن آن مطالبات و برنامه هاست که البته با آقای خاتمی محقق و مطرح می شوند.

در مورد اینکه گفته می شود ممکن است مخالفت هایی از سوی برخی ارگان ها با ستاد صورت بگیرد، چه فکری کرده اید؟

– برای چه مخالفت کنند؟ سایر کاندیداها خیلی زودتر از ما ستادهایشان را تشکیل داده اند. ما هم بر اساس قوانین کشور اعلام حضور کرده ایم و فکر می کنم با توجه به صحبت های رهبری، هر گونه مخالفت با فعالیت ما، به معنی نادیده گرفتن صحبت های ایشان است که این امر از سوی نهادهای درون حاکمیت به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399