پنج سال حبس برای محمود بهشتی، سخنگوی سابق کانون صنفی معلمان ایران

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

ندای آزادی : محمود بهشتی‌ لنگرودی، فعال فرهنگی‌ و سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران، حکم محکومیت ۵ سال (علاوه بر۴ سال حبس تعلیقی پیشین) زندان خود را که از سوی قاضی صلواتی، قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، صادر شده بود دریافت کرد.

به گزارش کانون صنفی معلمان ایران، محمود بهشتی‌ لنگرودی، که با قید وثیقه صد و پنجاه میلیون تومانی آزاد شده بود و چندی است که به صفوف بازنشستگان آموزش وپرورش ملحق گردیده، خبر وصول این حکم را چنین اعلام کرده: دیروز آقای صلواتی (رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران) حکم ام را به من ابلاغ کرد. چهارسال زندان به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، یک سال زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام؛ با احتساب چهار سال حبس تعلیقی جمعا می شود ۹ سال زندان، به همین راحتی.»

پیش از این نیز صفحه فیسبوک کانون صنفی معلمان ایران، تاریخ خبر احضار بهشتی لنگرودی را به اطلاع اعضای این کانون رسانده بود: “محمود بهشتی لنگرودی به دادگاه انقلاب فراخوانده شد. براساس احضاریه ای که از سوی شعبه ی ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی (قاضی صلواتی) ارسال گردید وی باید ساعت ۱۰ صبح روز ۲۱ اردیبهشت به این شعبه مراجعه نماید.”


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399