برگزاری خصوصی مراسم دومین سالگرد درگذشت مهندس سحابی

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

sahabi_ez_hal_92ندای آزادی : مراسم بزرگداشت یاد و راه مهندس عزت الله سحابی در دومین سالگرد درگذشت در منزل شخصی ایشان برگزار شد.

به گزارش ملی – مذهبی در این مراسم که به صورت خصوصی و بدون اطلاع رسانی همگانی برگزار می شد ده ها نفر در منزل آن مرحوم گرد هم آمدند و یاد و راه آن بزرگ را گرامی داشتند.

مجری این مراسم فیروزه صابر خواهر شهید هدی صابر بود. دراین مراسم لطف الله میثمی به ذکر خاطرات گوناگونی درباره مشی و منش مهندس عزت الله سحابی پرداخت و آن را الگویی برای زمانه ما دانست.

هم چنین آقای عمادالدین باقی نیز درباره منافع ملی از دید مهندس سحابی به سخنرانی پرداخت و تاکید کرد که آن مرحوم همیشه منافع ملی را بر منافع فردی و گروهی و جمعی خود برتری میداد و این رویکرد امروزه نیز مصداق دارد و باید مد نظر قرار بگیرد.

در این مراسم بسیار از فعالان ملی – مذهبی ( هم چون دکتر حبیب الله پیمان، دکتر محمد ملکی و …) ، خانواده دکتر شریعتی، اصلاح طلبانی همچون علیرضا بهشتی و … نیز شرکت داشتند.

ماموران امنیتی در بیرون و داخل منزل و حتی در داخل اتاقها حضور داشتند واز افراد شرکت کننده در مراسم توسط نیروهای امنیتی فیلم و عکس تهیه می شد.

یادآرو میشود زنده یاد مهندس عزت الله سحابی، رییس سازمان برنامه بودجه در دولت موقت، عضو مجلس خبرگان قانون اساسی، عضو مجلس اول شورای اسلامی و رییس شورای فعالان ملی مذهبی بامداد دهم خرداد ۱۳۹۰ درگذشت و یک روز بعد و در جریان تشییع پیکرش، دختر وی، شهید هاله سحابی بدلیل حمله نیروهای لباس شخصی به وی جان باخت.

مسئولان مدعی شده اند که هاله سحابی بر اثر ایست قلبی ساده درگذشته اما‌‌ همان زمان شاهدان عینی گفتند که برخوردهای ماموران امنیتی و انتظامی در جریان تشییع پیکر آقای سحابی، عامل جان باختن هاله سحابی بوده است. خانم سحابی که از اعضای مادران صلح بود، از زندان به مرخصی آمده بود.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399