نمایشگاه اینترنتی “هنر سبزها” افتتاح شد

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

Iran_V_01ندای آزادی : وبسایت “هنر سبزها“، نمایشگاه اینترنتی است که توسط یکی از هنرمندان و علاقه مندان با بهره گیری از ابزارهای نوینِ رسانه های دیجیتال، آثار هنری خلق شده پیش و پس از انتخابات ۱۳۸۸ را به نمایش می گذارد.

به گزارش کلمه، “هنر سبزها” نام پروژه ای علمی پژوهشی است که با هدف حفظ میراث هنری خلق شده در جنبش سبز و فراهم آوردن بستری مناسب برای مطالعه ی این آثار، در جریان است و  زاویه ی دید متفاوتی را از این حرکت‌های اجتماعی و سیاسی تاریخ معاصر ایران در مقابل دید مخاطب قرار می دهد.

در صفحه نخست این سایت میخوانیم : انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ اطلاق می شود. هرچند تعریف این جنبش به علت وسعت و گوناگونی اهداف و ایده ها ممکن نیست، اما در سال های گذشته، رنگ سبز، که ابتدا رنگ کارزار انتخاباتی میرحسین موسوی بود، به نمادی از امید و مقاومت برای اصلاح امور سیاسی ایران بدل گشته است.

“هنر سبزها” به مجموعه ای از آثار هنری خلق شده در بازه ی زمانی پیش و پس از انتخابات (۱۳۹۰-۱۳۸۸) می پردازد. آثار جمع آوری شده در این پایگاه، تنها قسمتی از کل آثاری است که در محیط های مجازی منتشر شده اند. معیار انتخاب آنها تنها تولید شدن برای حمایت از جنبش سبز نبود؛ بسیاری از آثاری که به هر شکلی مورد استفاده ی حامیان این جنبش بوده اند نیز، در این مجموعه جمع آوری شده اند. در این نمایشگاه دائمی آنلاین، جدای از طبقه بندی آثار هنرمندان حرفه ای، آماتور و شهروند-خبرنگاران، منابعی به منظور تقویت مباحثات نظری پیرامون مبارزه و پایداری به وسیله ی هنر ارائه خواهد شد. از جمله ی این منابع، مصاحبه هایی است که با اهالی فن، هنرمندان و مخاطبین عادی انجام شده و به صورت طبقه بندی شده در اختیار شما بازدیدکننده ی عزیز قرار گرفته است.

نشانی سایت هنر سبزها : //www.greens-art.net/

تماس با این سایت : //www.greens-art.net/contact


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399