اعلام جرم دادستان زاهدان علیه شرکت ایرانسل

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

Irancellندای آزادی : محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان علیه شرکت ایرانسل اعلام جرم کرد.

به گزارش سنی آنلاین و به نقل از خبرگزاری تقریب(تنا) از سیستان و بلوچستان، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان علیه مدیرعامل شرکت ایرانسل به اتهام تشویش اذهان عمومی و اهانت به مقدسات اهل سنت اعلام جرم کرد. “محمد مرزیه” در گفتگو با خبرنگار تقریب در استان اظهار داشت: در راستای انجام تکلیفی که بر عهده داریم و به عنوان مدعی العموم با مساله اخیر برخورد می کنیم و رسیدگی به اتهام شرکت ایرانسل در دستور کار این دادستانی قرار گرفته است.

وی افزود که فتوای رهبری تصریح دارد که اهانت به مقدسات اهل سنت حرام شرعی و تخلف قانونی است و لذا اقدام شرکت ایرانسل در صورت اثبات، جرم و خلاف قانون تلقی می گردد.

آقای مرزیه گفته که شرکت ایرانسل وحدت بین شیعه و سنی را نقض کرده است. این شرکت در یک مسابقه اس‌ام‌اسی از مشترکان خود نام یکی از قاضیان دوران امام اول شیعیان را پرسیده که “فریب خورده شیطان” بوده است. عمر بن خطاب، خلیفه دوم، یکی از گزینه‌های پاسخ به این سوال بوده است.

این مسابقه اعتراض برخی از سنی‌مذهب‌های ایران را برانگیخته است و از جمله عده‌ای خواهان تحریم شرکت ایرانسل شدند. آقای مرزیه از “نخبگان اهل سنت و شیعه” خواسته که از “افراط و تفریط” پرهیز کنند.

شایان ذکر است مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته در زاهدان گفته بود : “در مسابقه یکی از شرکتهای وابسته به ایرانسل به بزرگان اسلام اهانت شده و توصیه من به همه شرکتها این است که هرگز اسباب تفرقه و نارضایتی مردم را فراهم نکنند.”

وی افزود : “ایرانسل باید از ملت ایران و از جامعه شیعه و سنی به دلیل این اهانت عذرخواهی کند. زیرا به هر مذهبی که اهانت بشود برای همه مردم ناگوار است.”

امام جمعه اهل سنت زاهدان از قوه قضائیه خواست تا با برخوردی قاطع به هیچ شرکت و موسسه ای اجازه ندهند که با کلمات موهن به اعتقادات مردم اهانت کنند.

یادآور میشود موسسه فرهنگی کلید طلایی که مسئولیت این مسابقه را به عهده داشته در عذر خواهی رسمی خود آورده است: این شرکت، بعنوان مسئول تامین محتوا و برگزاری مسابقه “اسوه عدالت” بر روی بستر فنی شبکه تلفن همراه ایرانسل، اذعان می‌نماید؛ انتخاب گزینه دوم این سوال، چیزی جز یک اشتباه غیر عمدی نبوده و این موسسه با امید به عنایات و الطاف الهی در ماه مبارک رمضان، و آرزوی وحدت بیش از پیش جهان اسلام، از عموم مسلمین، صمیمانه تقاضا دارد تا عذرخواهی صادقانه اش را به دلیل اشتباه صورت گرفته، پذیرا باشند.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399