ظریف: مقام‌های ایرانی هرگونه کشتار بی‌گناهان را محکوم می‌کنند، فرقی نمی‌کند جنایت در “آلمان نازی ها یا فلسطین و در چه زمانی” اتفاق افتاده باشد

Filed under خبر متحرک, سرخط اخبار, گزارش

m_dj_zarif_008ندای آزادی : محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه “ای‌بی‌سی” از آمادگی ایران برای”گشودن درهای تاسیسات هسته‌ای به روی بازرسان بین‌المللی” خبر داد. وی در این گفت‌وگو هولوکاست را یک “جنایت فجیع و نسل‌کشی” خواند.

به نوشته صدای آلمان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران صبح یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۲ در گفت‌وگو با شبکه “ای‌بی‌سی” در نیویورک گفته “حق غنی‌سازی ما قابل مذاکره نیست”.

او همچنین گفته اگرایران مطمئن شود که آمریکا حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت بشناسد شانس واقعی برای رسیدن به توافق وجود دارد.

او هم‌چون دیگر مقامات جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید کرده که این کشور دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست. او گفته: «ایران به دنبال ساخت بمب نیست و این زمینه‌ای مناسب برای توافق بین طرفین است.»

او هم‌چون دیگر مقامات جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید کرده که این کشور دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست و “این زمینه‌ای مناسب برای توافق بین طرفین است.”

ظریف همچنین اعلام کرده است: «ما آماده گشودن درهای تاسیسات هسته‌ای خود به روی بازرسان بین‌المللی هستیم.»

آن‌طور که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این مصاحبه گفته است او در ملاقات با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در نیویورک اعلام کرده: «عدم ساخت سلاح هسته‌ای فقط هدف آن‌ها نیست، بلکه هدف ایران هم هست، چرا که آن را بر جهت منافع و امنیت ایران نمی‌دانیم.»

وزیر امور خارجه ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگو همچنین گفته که مقام‌های ایرانی هر گونه کشتار بی‌گناهان در هر گوشه دنیا را محکوم می‌کنند و فرقی نمی‌کند این جنایت در “آلمان نازی‌ها یا فلسطین و در چه زمانی” اتفاق افتاده باشد.

محمد جواد ظریف در این گفت‌وگو هولوکاست را یک “جنایت فجیع و نسل‌کشی” خوانده است.

آقای ظریف گفته هولوکاست افسانه نیست. مجری برنامه اما به انتشار ادعای رهبر جمهوری به زبان انگلیسی در سایت او اشاره می‌کند که در آن علی خامنه‌ای هولوکاست را “افسانه” می‌خواند.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به مجری برنامه گفت آنچه در سخنرانی‌های علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به عنوان “افسانه هولوکاست” ترجمه شده، اشتباه از برگردان فارسی به انگلیسی‌ است.

آقای ظریف ادامه داده که با رهبر جمهوری اسلامی ایران صحبت کرده و او “به صراحت کشتار انسان‌های بی‌گناه را محکوم” کرده است. وزیر امور خارجه ایران همچنین درباره سخنان علی خامنه‌ای که به زبان انگلیسی در سایت دفتر رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده گفته که این موضوع را با سایت دفتر رهبری در میان خواهد گذاشت.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399