مولوی عبدالحمید: اقدام به گروگان‌گیری به هر دلیلی نادرست است

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

marzban_Djamshid_Danaifarندای آزادی: امام جمعه اهل سنت زاهدان ضمن اینکه خواستار آزادی مرزبانان ایرانی توسط گروه جیش العدل شد، اقدام به گروگان گیری مرزبانان ایرانی را کار نادرستی خواند و گفت: سلامتی مرزبانان ایرانی برای ما حائز اهمیت است.

مولوی عبدالحمید در گفت وگو با ایلنا در مورد خبر کشته شدن یکی از مرزبانان ایرانی توسط گروهک تروریستی جیش العدل گفت: خودمان عزادار مرحوم مولانا احمد بودیم که خبردار شدیم یکی از مرزبانان اسیر ایرانی نیز کشته شد و این مسئله غم و اندوه ما را چند برابر کرد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان نگران وضعیت سلامت مرزبانان ربوده شده هستند، اظهار کرد: این سربازان از مرزهای کشور حفاظت می کردند و برای ما بسیار با ارزش هستند و سلامتی آنان نیز برای ما حائز اهمیت است.

وی خواستار آزادی فوری این مرزبانان توسط گروهک جیش العدل شد و تاکید کرد: پیام ما به سردمداران این گروه این است که کار اشتباه و غلط آنها محکوم است و نباید با احساسات مردم بازی و یا آن را تحریک کنند. اقدام به گروگان گیری به هر دلیلی نادرست است و نباید آن را ادامه داد.

شیخ مولوی عبدالحمید خطاب به این گروه جیش العدل گفت: باید از طریق گفت وگو مشکلات و ادعاهای خود را مطرح و از آن طریق به نتیجه رسید نه اینکه دست به اسلحه برد و مشکلات مردم منطقه را بیشتر کرد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به روی کارآمدن دولت تدبیر و امید اظهار کرد: در حال حاضر در کشور فضای گفتمان حاکم شده و حرف همه گروه های موافق و مخالف شنیده و به آن پاسخ مقتضی داده می شود به همین دلیل نباید دست به جنگ زد تا از این طریق به خواسته ها و اهداف خود رسید.

شیخ مولوی عبدالحمید مجدد در پایان خواستار آزادی مرزبانان ایرانی توسط گروه جیش العدل شد و از آنان خواست که برای رفع مشکلات خود با مسئولان ایرانی گفت وگو کرده و زمینه را برای بازگشت این سربازان به خانواده هایشان مهیا کنند.

توضیحات فیس بوکی استاندار سیستان در مورد خبر شهادت مرزبان ایرانی

استاندار سیستان و بلوچستان در مطلبی در صفحه شخصی خود در فیس بوک شهادت یکی از مرزبانان ایرانی را تسلیت گفت و از شوری فتوی،علما، ریش سفیدان، سرداران و تشکلهای غیر دولتی خواست منطبق با نیاز زمان عمل و بیش از این نگذارند که منافع منطقه تحت الشعاع خرده شرارت‌های بی‌تاثیر بر کلان کشور مسائل منطقه را ضعیف و شکننده کنند.

به گزارش ایلنا متن منتشره در صفحه فیس بوک علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان به این شرح است:

سلام خبرشهادت گروهبان جمشید دانایی فرد مرزبان شهید موجبات تالم و تاثر همه انسانهای ازاده و حق طلب را در پی داشته و افکار عمومی را شدیدا نیز جریحه دار و داغدار نمود واز سوئی بسیار بر مردمان استان نیز در شرایطی که استان در مسیر درست توسعه و ترقی واقع گردد سخت نگران وناراحت نمود.

بی تردید بی توجهی اشرار به خواست گروههای مرجع مردمی تبعات خاصی را بدنبال خواهد داشت که مطمئنا این روند زیانش برای منطقه بیش از هر چیزی دیگر است. همه می‌دانند که استان در بدترین شرایط از حیث بیکاری به همین دلائل برخوردار و با وجود زیر ساخت های مناسب و یا در دست اقدام این نوع شرارتها اسیبش متوجه منطقه و مردمان خواهد بود و قطعا در کنار این رفتارهای خسارت زا راحت نخواهند گذشت و ادامه این شرائط را به نفع هیچکس و یا جریانی نمیدانند.

پس بهتر است همگان بخصوص شوری فتوی و علما وریش سفیدان و سرداران محترم وتشکلهای غیر دولتی و..منطبق با نیاز زمان عمل و بیش از این نگذارند منافع منطقه تحت الشعاع خرده شرارتهای بی تاثیر بر کلان کشور مسائل منطقه را ضعیف و شکننده نماید.

درود و صلوات بر روح شهیدان بخصوص اسرائی که در اسارت به شهادت می رسند و حداقل حقوق را برای ایشان در نظر نمیگیرند نظرات مردم که بیشترین خسارت را متحمل می‌گردند برای ادامه کار ضروری خواهد بود.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399