تقدیر فرزند آیت الله العظمی منتظری از شیخ الاسلام مولوی عبدالحمید

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

molana-3-8ندای آزادی: بیت آیت الله منتظری در نامه ای خطاب به مولوی عبدالحمید از تلاش های وی و سایر علمای اهل سنت در آزادی مرزداران ربوده شده تقدیر کرد.

به گزارش وبسایت دفتر آیت الله منتظری متن این پیام بشرح زیر است:

 باسمه تعالی

حضور محترم جناب آقای شیخ الاسلام مولوی عبدالحمید

پس از سلام و تحیت، موفقیت جنابعالی در نجات جان چهار سرباز مرزبان ایرانی قابل تقدیر بسیار است. شما و دیگر علمای اهل سنّت، با این کار ارزشمند در واقع مشمول این کلام الهی شدید که: “…. و من أحیاها فکانّما أحیا الناس جمیعا …” (سوره مائده، آیه ۳۲). شما با نجات جان چهار سرباز که هر لحظه در خطر اعدام بودند – به تصریح قرآن کریم – بشریت را احیا کردید.

اینجانب هم‌چون بسیاری از دوستان که دل در گرو اسلام حقیقی دارند، ضمن تسلیت کشته شدن شهید دانائی‌فر به خانواده آن مرحوم و همه مردم ایران، پیروزی بزرگ نجات هم‌سنگرهای آن شهید را به جنابعالی تبریک می‌گویم و سلامتی و موفقیت شما را در خدمت به اسلام و مسلمین از درگاه احدیّت خواستارم.

عمل گروگان‌گیری و ربودن مرزبانان یک حرکت نامشروع وغیرانسانی است که علاوه بر نگرانی خانواده‌​ها، می‌توانست باعث ایجاد تنش بین دو کشور همسایه و از آن مهمتر بین دو مذهب شیعه و سنی باشد، و امروز انتشار خبر آزادی گروگان‌ها از اخبار بسیار خوشحال کننده سال ۱۳۹۳ به حساب می‌آید.

در چنین شرایطی که دشمنان صلح و آزادی از طریق عناصر افراطی شیعه و سنی برخلاف دستورات قرآن کریم به دنبال برهم زدن وحدت و یکپارچگی جهان اسلام می‌باشند و بر طبل اختلاف شیعه- سنی می‌کوبند، این اقدام علمای اهل سنت به ویژه حضرتعالی در جهت ایجاد وحدت اسلامی بسیار شایسته است.

ای کاش روحانیون جهان اسلام از اخلاق، گفتار و رفتار شما الگو بگیرند و از سخنان و کارهای تفرقه‌انگیز پرهیز نمایند تا زمینه کارهای خشن و غیراخلاقی همچون گروگان‌گیری از بین برود.

ای کاش مسئولین مملکتی قدر شما را بدانند و بیش از این جنابعالی و دوستان شما را از حقوق قانونی خود محروم نگذارند.

و ای کاش مسئولین مملکتی نیز افراد بی‌گناهی را که سال‌هاست در حبس و حصر داشته‌اند آزاد کنند و خطاهای رفته را جبران نمایند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

بیت آیت الله العظمی منتظری

احمد منتظری

۱۷/۱/۱۳۹۳


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399