کیوان صمیمی، فعال ملی مذهبی آزاد شد

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

Keyvan_Samimi_01ندای آزادی: کیوان صمیمی، فعال سیاسی و اجتماعی، روزنامه‌نگار و مدیرمسئول ماهنامه «نامه»، پس از تحمل شش سال حبس از زندان رجایی‌شهر آزاد شد.

به گزارش ملی مذهبی، آقای صمیمی ۲۳ خرداد ۱۳۸۸ یعنی یک روز پس از برگزاری انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری ایران، بازداشت و شنبه ۲۶ اردیبهشت آزاد شد.
اجتماع و تبانی برای بر هم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و شرکت در تجمعات غیر قانونی، از اتهامات کیوان صمیمی بود که به صدور حکم شش سال زندان و محرومیت دائم از فعالیت‌های سیاسی برای او منجر شد.
این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی ابتدا در زندان اوین تهران زندانی بود اما در آذرماه ۱۳۸۹ به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد.
آقای صمیمی مدتی را نیز در دوران رژیم پیشین زندانی بود.
فعالیت‌های کیوان صمیمی طیف گسترده‌ای از مسائل اجتماعی، حقوق بشری، سیاسی، روشنفکری و مطبوعاتی را شامل می‌شد.
با گذشت تقریبا شش سال از برگزاری انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری ایران در سال ۸۸، تعدادی از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی که پس از آن انتخابات دستگیر و زندانی شده بودند، رفته رفته آزاد می‌شوند.
پنجشنبه هفته جاری نیز دوران محکومیت احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی به پایان می‌رسد.
مجید توکلی، از فعالان دانشجویی نیز هفته گذشته آزاد شد.
با وجود این، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو کاندیدای معترض به نتایج آن انتخابات که رهبری جنبش اعتراضی پس از آن را بر عهده داشتند، همچنان در حصر خانگی قرار دارند.
زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی و تعداد دیگری از فعالان سیاسی و اجتماعی زندانی نیز شرایط مشابهی دارند.

اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399