نامه اعضای ارشد شورای مرکزی نهضت آزادی ایران به نشریه پایتخت کهن در مورد تیتر این هفته نامه

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار, گزارش

ندای آزادی: اعضای اشورای مرکزی و ارشد نهضت آزادی ایران آقایان دکتر ابراهیم یزدی دبیرکل، مهندس محمد توسلی رئیس دفتر سیاسی و مهندس هاشم صباغیان عضو ارشد شورای مرکزی نهضت درباره تیتر هفته نامه پایتخت کهن در حمایت از ریاست لاریجانی بر مجلس آینده نامهای به مدیر مسئول این هفته نامه صادر کردند که متن آن در ادامه خواهد آمد:

به نام خدا
مدیر مسئول محترم هفته نامه پایتخت کهن

باسلام و احترام، ضمن تشکر از مسئولین و خبرنگاران آن نشریه محترم در تلاش برای انعکاس نظرات همه صاحبنظران از گرایش ها و جناح های مختلف، نظر به این که تیتر انتخاب شده در روی جلد شماره ۷۳ هفته نامه پایتخت کهن با محتوای نظرات منتشر شده اینجانبان امضاکنندگان زیر هماهنگ نیست و این امر موجب ابهام و سوء استفاده برخی شده است، خواهشمند است مقرر فرمایند توضیحات زیر در اولین شماره آن نشریه منتشر شود.

توصیه به تعامل تعالی بخش نمایندگان محترم برگزیده لیست امید با اصول‌گرایان معتدل مجلس به ویژه در خصوص انتخاب رئیس مجلس، صرفاً جنبه دعوت به خیر و انتقال تجربه تاریخی در جهت تقویت فرآیند اصلاح طلبی و در راستای منافع ملی بوده است. بدیهی است انتخاب ریاست مجلس برعهده نمایندگان برگزیده ملت است که ضمن استماع نظرات مختلف، خود اختیار تصمیم‌گیری داشته و خواهند داشت.

شخصیت والای علمی و تجربیات مدیریتی گسترده آقای دکتر عارف در سال‌های بعد از انقلاب و شایستگی ایشان برای ریاست مجلس بر کسی پوشیده نیست و با ترکیب انتخاب شدگان طبیعی است این اکثریت می‌توانند ایشان را برای ریاست مجلس انتخاب کنند.

آنچه در این یادداشت و مصاحبه‌ها توصیه شده‌است تاکید به ضرورت تعامل و گفت و گو و تفاهم برای ریاست مجلس بوده است که ریاست مجلس به تناوب، سالانه بین آقایان دکتر عارف و لاریجانی تقسیم شود و در سال اول، آقای دکتر عارف مشابه اقدام شجاعانه و اخلاقی خود در انتخابات سال ۹۲، در این مرحله نیز ریاست سال اول را به آقای لاریجانی واگذار کنند و از این طریق فرهنگ تقویت روحیه همکاری جمعی و گذشت از منافع شخصی و گروهی در راستای منافع ملی را نهادینه کنند. این روند خود موجب تقویت اصلاح طلبان و تحقق مطالبات آنان خواهد شد.

آنچه در تیتر مجله آمده است «حمایت چهره‌های شاخص جریان روشنفکری دینی از ریاست لاریجانی» با مطالب ارائه شده در این یادداشت ها هماهنگ نیست و به همین علت موجب سوء برداشت‌هایی شده است.

با توجه به مراتب بالا خواهشمند است در خصوص اصلاح تیتر مذکور ضمن درج این یادداشت توضیحات اصلاحی لازم را در شماره بعدی نشریه ارایه بفرمایید.

با احترام

محمد توسلی- هاشم صباغیان- ابراهیم یزدی
۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399