واکنش ابوالفضل قدیانی به تبدیل حکم شلاق به جریمه نقدی؛ احکام دادگاه انقلاب غیرقانونی است

Filed under گزارش

a_ghadyaani_01ندای آزادی: ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی سبزی که با یک سال حبس به زندان رفت و پس از آن با تشکیل پرونده‌ها و احکام جدید در زندان ماند، در واکنش به تبدیل حکم شلاق خود به جریمه نقدی اعلام کرده است همانطور که بارها گفته‌ام دادگاه‌های انقلاب و احکام آن را غیرقانونی می‌دانم.

به گزارش کلمه، از اجرای احکام دادسرای انقلاب اوین شهید مقدس با ابوالفضل قدیانی، تماس گرفته و خبر داده‌اند که حبس و شلاق یکی از پرونده‌های این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تبدیل به جریمه نقدی شده و وی باید به محل اجرای احکام دادسرای اوین مراجعه کند.

ابوالفضل قدیانی در این رابطه می‌گوید: همانطور که بارها اعلام کرده‌ام دادگاه‌های انقلاب و احکام آنان را غیرقانونی دانسته و آن‌ها را قبول ندارم.

این مبارز دوران ستمشاهی در ادامه تاکید‌ می‌کند: علیرغم نظر من، آنها موظف هستند که حکم غیرقانونی خود را در محل کار یا منزل کتبا به من ابلاغ کنند.

ابوالفضل قدیانی که پیش از پیروزی انقلاب ۵۷ هم سال‌ها در زندان بوده، دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام توهین به احمدی نژاد محکوم شد؛ محکومیتی که آذرماه ۱۳۹۰ به پایان رسید، اما این فعال سیاسی از زندان آزاد نشد و خانواده اش اعلام کردند به دلیل نامه های سرگشاده ای که از زندان و در نقد عملکرد رهبری نوشته، پرونده های موازی با اتهامات متعددی برای او باز شده.

ابوالفضل قدیانی در پایان سال ۹۰ و با وجود پایان محکومیتش، با پرونده ای دیگر به اتهام انتقاد از رهبری مواجه شد که سه سال حبس برای وی در پی داشت. وی همچنین به زندان قزل حصار تبعید شد که در پی وضعیت وخیم جسمی به بیمارستان اعزام و نزدیک به دو سال در بیمارستان زندانی بود.

ابوالفضل قدیانی که از بیماری شدید قلبی رنج می برد و باید در آرامش و تحت نظر پزشک باشد، در حالی با اینگونه با برخوردها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد که تنها اتهام او انتقاد از رهبری است.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399