بازارگرمی پوچ!
احمد زیدآبادی

Filed under سرخط اخبار, مقاله

Mahdavikiaچند روزی است مهدی مهدوی‌کیا در صدر اخبار سیاسی ایران قرار گرفته است. با خود اندیشیدم کـه چـه کارِ محیر العقولی در حـوزۀ سیاست از این فوتبالیست مشهور کشورمان سر زده که در این سطح، بازتاب یافته است؟

در واقع هیچ کاری! او دربازی فوتبال ستارگان جهان، پیراهنی به تن کرده که نقشۀ کشورهای عضو فیفا از جمله اسرائیل هم روی آن منقوش بوده است.

نقشۀ کشورها بر روی آن پیراهن به قدری ریز است که گمان نمیکنم بدون استفاده از ذره‌بین برای یک چشم معمولی قابل رؤیت باشد! حالا اینکه چه کسانی با چه سماجتی، ذره‌بین به دست در پی کشف نقشۀ اسرائیل بر روی آن پیراهن برآمـده‌اند تا برای یک فوتبالیست شهیر ایرانی، مسئله و دردسر ایجاد کنند، خود از جمله حکایاتی است که در تمام این جهان فقط به برخی مسئولان کشور ما اختصاص دارد!

اینکه ج.اسلامی موجودیت اسرائیل رابه رسمیت نشناسد و یا نسبت به این شناسایی حساس باشد، یک چیز است و بزرگنمایی امـور جزئی و بی‌اهمیت در این باره و جنجال و غوغا بر سر آنها برای بازارگرمی‌های پوچ و خودنمایی‌های سیاسی چیز دیگر!

در حقیقت این نوع واکنشهای سطحی و بی‌بنیاد، نوعی منحرف کردن اذهان عمومی از واقعیتِ سیاست اشغالگری اسرائیل در کرانۀ باختری و لوث کردن اصل ماجراست.

از قضا اینگونه رفتارها بزرگترین سود تبلیغاتی را نصیب اسرائیل میکند و به خلاف تصور کسانیکه به اینگونه موضوعات دامن میزنند، واکنشهایی از این قبیل، حساسیت افکار عمومی ایرانیان را در مورد مسئلۀ فلسطین بالا نمی‌برد؛ بلکه دقیقاً به عکس، از آنها در این زمینه به شدت حساسیت‌زدایی می‌کند!

اگر کسانی به این نکته باور ندارند، درکوچه و خیابان محلۀ خود قدمی و با مـردمی عادی در این مورد گپی بزنند تا عمق ماجرا نزدشان عیان شود.

افزون بر این، فلسطینی‌ ها که خود نخستین قربانی اشغالگری اسرائیل و با آن در حالِ جدال و منازعه‌ اند، هیچگاه درگیری خود با آنها را به این امور جزیی و بی‌ اهمیت تقلیل نمی‌دهند.

از همین رو، تیمهای فلسطینی حتی از انجام مسابقه با تیم‌های اسرائیلی نیز ابایی ندارند و بعضـاً از آن برای زنده نگه داشتن مسئـلۀ فلسطین در افکار عموم جهـان بهره می‌گیرند.

با این وضع، دست از سر مهدی مهدوی‌کیا بردارید!

منبع: نگاه متفاوت (احمد زیدآبادی)


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399