تسلیت نهضت آزادی ایران در پی درگذشت استاد علی رضا‌قلی

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

Rezagholi_Aliبسمه تعالی

کل نفس ذائقه الموت

گنج زری بود در این خاکدان
کو دو جهان را بجوی می شمرد

خبر درگذشت استاد علی رضاقلی دوستان و علاقه‌مندان ایشان و کسانی که عمر خود را در راه آزادی و عدالت برای ایران صرف کرده اند با بهت و حیرت روبرو ساخت و مایه تاسف و اندوه فراوان گردید.

زنده یاد علی رضاقلی درد کلاف سردرگم مسایل ایران را داشت و با امید و انگیزه شناخت و درمان مسایل جامعه ایران به مطالعه عمیق تاریخ اجتماعی ایران و تحصیل جامعه‌شناسی در داخل و خارج از کشور پرداخت و علل ریشه‌ای مسایل ایران را در ناامنی نهادینه شده تاریخی، فرهنگ‌غارتی و استبداد یافت. آثار ارزشمند او از جمله «جامعه‌شناسی خودکامگی» و «جامعه شناسی نخبه‌کشی» به توصیف و تبیین تحمل ناپذیری و خشونت استبداد در ایران و دشواری‌های راه نجات می‌پردازد.

او از اندشمندانی بود که اندیشه و مشی زنده‌یاد مهندس بازرگان را در زدودن استبداد و استقرار آزادی و مردم سالاری از طریق تلاش مستمر، صبورانه و تدریجی درست می‌دانست و ایستادگی نهضت آزادی را می‌ستود و نسبت به اثربخشی و موفقیت راه آن، حساس و علاقه‌مند و پیگیر بود.

نهضت آزادی ایران این ضایعه دردناک را به خانواده محترم، دوستداران، جامعه شناسان و آنان که با امید به تلاش برای آزادی و عدالت در ایران می‌کوشند تسلیت می‌گوید و ادامه راه او را، بویژه توسط جوانان این آب و خاک، از ایزد منان خواستار است.

نهضت آزادی ایران
۸ فروردین ۱۴۰۱

ویدیوی زیر توسط سایت ندای آزادی در زیر بیانیه نهضت آزادی گنجانده شده (در سایت و تلگرام) و بیانیه نهضت آزادی ایران دارای پیوست نمیباشد.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399