تفنگ‌های خود را زمین بگذارید
ابوالفضل قدیانی

Filed under سرخط اخبار, مقاله

1A04082F-FA8D-420E-9C44-457F4E483DC2---------150x150جنبش اعتراضی آزادی‌خواهانه و عدالت‌طلبانه مردم ستمدیده ایران وارد دومین هفته خود شد. این جنبش در اعتراض به قتل مظلومانه مهسا امینی به دست سرکوب‌گران و آدم‌کشان علی خامنه‌ای آغاز شد و به سرعت در شهرهای مختلف کشور گسترش یافت و بیش از صد شهر را فرا گرفت. مطالبات مردم به سرعت هر چه تمام‌تر ارتقاء یافت و به‌درستی و هوشمندی اصل نظام و شخص علی خامنه‌ای را هدف گرفت. در این جنبش اعتراضی زن و مرد از اقشار مختلف جامعه با شجاعتی تحسین برانگیز خواهان تغییر نظام جمهوری اسلامی و برکناری علی خامنه‌ای جبار خود کامه ایران شدند. مردم ایران دیر زمانی است که خواهان بر چیده شدن بساط این نظام فاسد و سرکوب‌گرند. این مطالبه حق مسلم ملت و از حقوق ابتدایی مردم ایران و هر ملت تحت ستم مستبدان و خودکامگان است.

توجه داشته باشیم که طبق همین قانون اساسی پر تناقض و پر اشکال جمهوری اسلامی که از بن و بنیاد باید تغییر کند، این اعتراضات خیابانی قانونی است و اصل بیست و هفت قانون اساسی صراحتا این حق را به رسمیت شناخته و قانونی بودن آن را تأیید  می کند.

هر چند اگر قانون اساسی هم این حق را به رسمیت نمی‌شناخت باز هم حق مسلم ملت است که به خیابان بیایند و علیه حاکم ستمگر اعتراض کنند و خواهان برکناری او باشند. ببینید در مقابل این حق انسانی و قانونی، نظام ولایی و در راس آن علی خامنه ای با مردم معترض که اعتراض‌شان کاملا مدنی، مسالمت‌آمیز  و خشونت‌پرهیز است چه می‌کند؟ سرکوبگران‌ش با خشونت تمام و به‌طرزی وحشیانه‌، مردم  را مورد ضرب و جرح و هدف گلوله‌های ساچمه‌ای و گلوله‌های جنگی قرار می‌دهند و تاکنون ده‌ها نفر از معترضان را به قتل رسانده و صدها نفر را مجروح و هزاران نفر از معترضان را دستگیر کرده‌اند‌. وحشت بر آنان چنان غلبه کرده که  علاوه بر این دستگیری‌ها موج جدید دستگیری فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران را به‌طور گسترده در دستور کارقرار داده اند، تاکنون تعداد زیادی از آن جمله حشمت‌الله طبرزدی، فاطمه سپهری، محمدرضا جلایی‌پور، مجید توکلی، حسین رونقی، نیلوفر حامدی، سیاوش حیاتی، ماهان گچ‌فزان، یلدا معیری، الهه محمدی، زهرا توحیدی، هانیه دائمی، حسین فاتحی، محمد عرب، ریحانه معروف، شیوا موسی‌زاده و… بازداشت شده‌اند.

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیراندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند چون بیش از ۹۰ در صد مردم با این نظام مخالفند و خود شاهدید که چگونه از این نظام و رئیس آن اظهار بیزاری و انزجار می‌کنند. بنابراین فردای سقوط جمهوری اسلامی جز شرمندگی و خواری و ذلت دست‌آوردی نخواهید داشت. به شما توصیه می‌کنم خود را فدای قدرت‌پرستی‌های علی خامنه‌ای نکنید، خود کامه ایران که مدت زمانی است مشغول توطئه و دسیسه برای جانشینی فرزندش مجتبی خامنه‌ای و موروثی کردن حکومت ولایی است، جد و جهد بلیغی به کار می‌بندد که بعد از خود همچنان مردم  ایران تحت سلطه و استبداد فرزندانش با عسرت و اختناق روزگار خود را سپری کنند. البته این رویایی است که مردم اجازه تعبیر شدنش را نخواهند داد.

از سوی دیگر مشغول نوشتن سناریو و صحنه‌آرایی جهت فریب مردم مانند توهین به قرآن کریم و چادر از سر زنان کشیدن و وانمود کردن که این اعمال از طرف معترضان انجام می‌شود، که بتوانند سرکوب را تشدید کنند و دستتان را بیشتر به خون معترضان بی‌گناه آلوده کنند؛ چرا که علی خامنه‌ای و اعوان و انصارش به شدت در ترس و وحشت از دست‌دادن قدرت به سر می‌برند. بنابراین هر چه زودتر خود را نجات دهید و دست خود را بیش از این به خون بی‌گناهان معترض آلوده نکنید. بدانید که تا این نظام فاسد جمهوری اسلامی هست ملت در دفع این شر تباه کننده آرام نخواهند نشست. علی خامنه‌ای با لجاجت خودخواهانه و قدرت‌طلبی‌های حیرت ‌آور خود تمامی راه‌های اصلاحی را بسته و انسداد کامل سیاسی بر قرار کرده است و تنها راه باقی‌مانده برای مردم، جنبش اعتراضی در خیابان‌ها و میادین جهت به دست آوردن حقوق از دست رفته خود می‌باشد، پس تا دیر نشده دست از سر کوب مردم بردارید و خود را از این مهلکه بیرون بکشید.

به اعتقاد من، مردم ایران خواهان جمهوریت حقیقی هستند، یعنی استقرار نظام جمهوری دمکراتیک سکولار که در نهایت آن را با اراده خود مستقر خواهند کرد.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399