دانشجوی زندانی آزاد باید گردد

Filed under گزارش

بیانیه‌ جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی
در محکومیت حضور نیروهای مسلح داخل دانشگاه

دانشگاه علامه طباطباییسال‌ها بازوان ایدئولوژیک قدرت سیاسی تن نحیف نظام دانشی ما را از آزاد اندیشیدن با نهایت توان، محروم ساخته است. سال‌ها با جراحی نظام دانشی آنچه عنصر نامطلوب قلمداد می‌کرد را حذف کرد، از قضا تمام توان خود را به کار برد بخش انسانیِ علوم انسانی را تضعیف و کمرنگ سازد اما موفق نشد زیرا سوژه‌هایی چونان ققنوس از خاکستر این کودتای فرهنگی برخواستند و بخش انسانی علوم انسانی را فریاد زدند، نوشتند و گسترش دادند. استادانی تصفیه شدند تا فضا برای مهندسی علوم انسانی از سوی دشمنان علم فراخ‌تر شود اما بودند و هستند مسیحانی که دانشگاه و علم را انسانی نگاه دارند و با نفس‌های خود دانشگاه را زنده.
پروژه بعدی به میدان آوردن مستقیم بازوی نظامی است!
وزیر علوم گفتند که می‌خواهند نیروهای مسلح دفتری در دانشگاه داشته باشند تا تفاهم و تعامل بیشتر شود! به راستی درست گفتند دانشجویان شریف که ما فاتحه این دانشگاه و وزرات خانه را خواندیم!
آری پروژه مشخص است، حذف همان نفس‌هایی که سبب شد دانشگاه و علم نمیرد.
وقتی بازوان ایدئولوژیک در این جنگ شکست خورد حال نوبت به بازوان نظامی رسید که ابایی از حذف و سرکوب ندارند.
الگوی دانشگاه مطلوب قدرت سیاسی، اگر روزگاری دانشگاه امام صادق بود امروز در این فضای امنیتی دانشگاه افسری امام حسین است اما دانشگاه پادگان نمی‌شود همانطوری که پادگان‌هایی که نام دانشگاه برآن گذاشتید دانشگاه نشد.
پیوند دانشجو و مردم ناگسستنی است و مادامی که نفسی برآید برآن هستیم که به دردهای این مردم نظر کنیم و دوای درد و رسانه‌ی گفتارها و خواسته‌های به حق آنان باشیم.
میل سرکوبی فراگیر شکل گرفته که گمان می‌کند میتوان همه‌چیز را سرکوب کرد اما علم وحشی و رام‌ نشدنی است و دانشجو نیز ناظری منفعل مانند سرباز نیست تا دستورات مافوق را اجرا کند.

تجمع دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی، ۳۰ مهر۱۴۰۱

از شعارها:
ما همه مازندران، شریف اوین زاهدان
آزادی حق ماست، نیکا اسم رمز ماست
آزادی حق ماست، مهسا اسم رمز ماست
دانشجوی زندانی آزاد باید گردد
دانشگاه امنیتی نمی‌خوایم نمیخوایم
هر یه نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه

برگرفته از کانال تلگرام دانشجویات متحد – ۲۲ اکتبر ۲۰۲۲


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399