بیانیه نامگذاری پارک ژینای دانشگاه علم و صنعت

Filed under خبر متحرک

بنامگذاری پارک ژینایش از ۳۰ روز است که لحظاتی خاص و تکرارنشدنی را از سر می‌گذارنیم. برهه‌ی کم نظیری را در تاریخ این کشور در حال تجربه‌ایم. ما، غم و سوگ کشته شدن خواهرمان ژینا (مهسا) امینی و خشم و خروش پس از آن را، ما امید جمعی صبح فردایی روشن را، ما عشق و همبستگی و ترس از دست دادن یکدیگر را تجربه کرده ایم. ما جنبشی را در حال زندگی هستیم که کرامت و حق زیست آزادانه و عادلانه را برای همگان دنبال می‌کند و در پی محو مناسبات ستم و نابرابری است.
ما دانشجویان علم و صنعت امروز پس از حدود ۱۳ سال از ثبت شدن نام جانفدا کیانوش آسا، در این دانشگاه جمع شده‌ایم تا نام جانفدای نامیرای دیگری، ژینا امینی، این رمز آزادی را در دانشگاه ثبت و ماندگار کنیم. به یاد مقاومت تمامی زنان که در برابر ستم جنسیتی و برای محو انقیاد و استثمار مبارزه می‌کنند و تا بار دیگر نشان دهیم که دانشگاه هرگز در برابر چکمه‌های ستمگران نشکسته است و سر خم نمی‌کند. ما پارکی را که از نمادهای تفکیک جنسیتی در دانشگاه علم و صنعت است از امروز پارک ژینا نام می‌نهیم.
مگر زمانی کیانوش را کشتند به جاودانه شدنش فکر می‌کردند؟ ژینا نیز این گونه جاودانه شد.

برگرفته از کانال تلگرام دانشجویان متحد
۲۵ اکتبر  ۲۰۲۲ = ۳ آبان ۱۴۰۱


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399