نامه‌ی جمعی از دانش‌آموختگان دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه به ریاست این دانشکده در حمایت از دانشجویان و حفظ شأن و حرمت دانشگاه

Filed under سرخط اخبار, گزارش

 رییس محترمدانشکده دامپزشکی ارومیه
آقای دکتر مسعود مهام
با سلام و تحیات

همانطور که قطعا مطلع هستید، از زمان آغاز اعتراضات سراسری در کشور، دانشگاه نیز بنا بر هویت و ذات خود در کنار اقشار مختلف مردم ایستاده و طالب عدالت است. دانشجو، آزادی‌خواه و حق‌طلب است. هیچ نیرویی را نیز طی قرن گذشته یارای ایستادگی مقابل این ذات دانشجو و زدودن خواص مذکور از چهره دانشگاه نبوده است.

همگام با دانشگاه‌های سراسر کشور، دانشجویان دانشگاه ارومیه، خاصّه دانشجویان دانشکده متبوع جنابعالی، دامپزشکی، با روش‌های مرسوم و کاملا قانونی و مسالمت‌‌آمیز در صدد حمایت از دیگر دانشجویان و اقشار مختلف جامعه برآمده‌اند و خواستار عدالت و آزادی برای خود و دیگران هستند.

امّا شوربختانه به سمع و بصر ما رسیده است که مثل همیشه عده‌ای با برادران و خواهرانمان رفتارهایی کاملا غیرقانونی و حتی غیر انسانی نموده‌اند. این نابخردان نه تنها ساحت دانشگاه را با اعمال باطلشان خدشه‌دار نموده‌اند، بلکه حتی قانون نیم‌بند مصوّب خودشان را هم برنتافته‌اند.
شنیده‌ایم عده‌ی کثیری از دانشجویان آن دانشکده با دستورهای فراقانونی از ادامه تحصیل و حضور سر کلاس‌های درس منع شده‌اند. آن‌چه روح و روانمان را بیش از این رنجور می‌کند، سکوت اساتید آن دانشکده در مقابل شرحه شرحه شدن حرمت دانشگاه و بی‌عملی جنابعالی به‌عنوان مسئول حفظ منافع دانشجویان است.

همه‌ی جوانب امر واضح است؛ توضیح واضحات هم امری باطل است. موضوع از دو حال خارج نیست:
یا خدایی ناکرده حضور مبارکتان با این رویه‌ی سرکوب و قتل قانون در حوزه‌ی تحت مسئولیت خودتان همدل و همدست هستید؛ که با شناختی که از روحیات جنابعالی داریم دور از ذهن می‌آید. یا اینکه به‌تنهایی توان ایستادگی مقابل دست‌درازی‌های نهادهای امنیتی داخل و خارج دانشگاه بر عزّت و هویت دانشجویان را ندارید.

بدینوسیله ما جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشکده دامپزشکی، آمادگی و عزم خود را جهت پاسداری و حفظ حرمت و عزّت دانشکده‌ی دامپزشکی‌مان اعلام می‌داریم. ما اگرچه مدتی است از آن دانشکده فارغ شده‌ایم، اما همواره آنجا را جزئی جدانشدنی از هویت خود دانسته و چون خانه دوم خویش، دوست می‌داریمش.
لذا جهت اتمام حجّت این متن را خدمت شما مرقوم نموده و انتظار داریم به سرعت و الساعه، بدون فوت وقت و هیچ پیش‌شرط و پس‌شرطی اقدامات ذیل را که از اهم وظایفتان است بجا بیاورید:

۱- تمامی دانشجویان تعلیقی و ممنوع‌الورودی بدون هیچ‌گونه فشار بر ایشان یا خانواده‌هایشان به دانشگاه بازگشته و سر کلاس‌های درس حضور یابند.
۲- زین پس جلوی مداخله‌ نهادهای امنیتی در امور دانشجویان گرفته شود و حریم امن دانشگاه خدشه‌دار نگردد.
۳- حقوق اساسی و قانونی دانشجویان، از جمله حق اعتراض بر امور جاری مملکتی و دانشگاهی، طبق منشور مصوب حقوق دانشجویی حفظ گردد.
۴- با اساتیدی که مشخصاً علیه دانشجویان احیاناً پرونده‌سازی نموده‌اند یا به هرنحوی در ایجاد فشارهای غیرقانونی بر آنان دخیل بوده‌اند، برخورد جدی صورت گیرد.

جهت تاکید مجدد عارض می‌شویم اگر به هر دلیلی، خواسته یا ناخواسته، تعمداً یا سهواً توان اجرایی نمودن موارد فوق که تماماً در حیطه‌ی وظایفتان به‌عنوان رئیس دانشکده است را ندارید، یا چنان‌چه تاخیری در انجام این موارد صورت گیرد، اعلام می‌داریم با تمام میل و رغبت و توانایی به «کمک» جنابعالی شتافته و خود با تمام قوا، چه علمی و چه عملی در محقق شدن این خواست‌ها همکاری می‌نماییم.

در پایان از تمامی اساتید آن دانشکده دعوت می‌نماییم که به‌صورت عملی و واقعی، وظیفه‌ی حمایت و پاسداری از حقوق قانونی دانشجویانشان را بجا آورند. قامت و جایگاه استادی، چیزی فراتر از ۳۰ سال تدریس جملاتی ثابت بر سر کلاس‌های درس است.
والسلام.

اسامی امضا کنندگان

برگرفته از کانال تلگرام دانشجویان متحد ۱۶ نوامبر ۲۰۲۲


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *