نسل امروز ،اقتدارگرایی و تحمیل را دشمن خود می‌داند! – امید فراغت

Filed under سرخط اخبار, مقاله

مسئولان جمهوری اسلامی نماینده مردم هستند اما متاسفانه عملکردشان به گونه‌ای‌ست که نماینده مردم متکثر و شهروندان جهانی‌ شده جامعه امروز ایران نیست.

اکثریت ملت و به ویژه نسل جوان مملکت به دنبال زندگی کردنِ مطلوب با ادبیاتِ ایرانی هستند بنابراین درک و شناختی از شعارهای مسئولان جمهوری اسلامی ندارند.

اکثریت ملت وقتی می‌بیند بدیهیات زندگی مثل داشتنِ شغل و درآمد، مسکن، ازدواج، خودرو و … در جمهوری اسلامی تبدیل به آرزو شده است و به بیانِ باهنر نیروی اصول‌گرا و خودی‌تان، برای خانه‌دار شدن باید ۷۰ سال صبر کنند معلوم است که دچار جنون خواهند شد!

واقعیت و واقعیت‌ها برای نسل جوان جامعه امروز ایران اصالت دارد. بهشت و جهنم برای‌‌شان در همین دنیا معنی و مفهوم دارد.

نسل جوان مملکت به واسطه فناوری و تکنولوژی تبدیل به شهروند جهانی شده است بر همین اساس با چشمان غیر مسلح جوانِ آمریکایی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، هلندی، دانمارکی، نروژی، اماراتی، ژاپنی، کره‌جنوبی، مالزی و … را می‌بیند.

نسل جوان مملکت به درستی تفاوت‌های ملت و حکمرانان کره‌جنوبی و کره‌شمالی را درک می‌کند. نسل جوان ایرانی به خوبی می‌داند که خواست و مطالبات بدیهی ملت‌های ونزوئلا، کره‌شمالی، کوبا، افغانستان، یمن، عراق، سوریه، فلسطین و …به واسطه سیاست‌های حکمرانان‌شان و همچنین سیاست‌های تحمیلی و دیکته شده قدرت‌های غرب و شرق، چطور و چگونه برباد رفته است؟

مسئولان جمهوری اسلامی باید تفاوت شجاعت، دانش، آگاهی و …نسل امروز را با نسل پیشین مملکت بپذیرند. شاید نسل پیشین به دلیل احساسات پرشور و ادبیاتِ دیکته‌ شده با طناب مراد‌های‌شان به ته چاه هم می‌رفتند اما نسل جوان امروز مملکت با طناب هیچ‌کس حتی پدران و مادران‌شان نیز به قله‌هایی که انتخاب و اختیار‌شان دخالت نداشته باشد، نمی‌روند!

اشتباه مسئولان جمهوری اسلامی این است، چون نسل قبل، بشین پاشو، از جلو نظام، خبردار، بدو رو و ایست آنان را بدون سوال پرسیدن انجام داده‌اند، احساس‌شان این شده که نسل امروز مملکت هم باید همان باشند! اما هنوز متوجه نیستند، نسل امروز سوال می‌پرسد و جواب می‌خواهد! هنوز نمی‌دانند که نسل امروز پدران و مادران‌شان را نیز تغییر داده‌ و به تعبیری به آنان تفهیم کرده‌اند که همه غرایز‌شان را سرکوب کرده‌اند. بر همین اساس اجازه سرکوب شدن‌‌شان را به هیچ کسی نمی‌دهند!

اگر برای نسل قبل دشمن آمریکا، انگلیس، اسرائیل و …بود اما برای نسل امروز دشمن می‌تواند هر کسی از جمله معلم و …باشد که بخواهد به او چیزی را خارج از عقلانیت تحمیل کند و همچنین جلوی آزادی‌های تجربه شده جهانی او را بگیرد بر همین اساس بین دشمنان نسل قدیم و دشمنان نسل جدید مملکت تفاوت اساسی وجود دارد.

اقتباس از: مجمع فعالان اقتصادی


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *