آقای رئیسی مسئول این کارها کیست؟

Filed under اخبار

 گزارش ورود نیروهای امنیتی مسلح لباس‌شخصی به خوابگاه یادگار ١ دانشگاه خلیج فارس بوشهر جهت بازداشت دانشجویان

پنجشنبه ٢۶ آبان ساعت ٢٢ تعدادی نیروی لباس شخصی به صورت مسلح وارد خوابگاه یادگار ١ دانشگاه خلیج فارس بوشهر شدند. با تهدید دانشجویان و درگیری با حراست خوابگاه رعب و وحشت را در بین دانشجویان ایجاد کردند و سه نفر را در محدوده خوابگاه و یک نفر را خارج از محدوده خوابگاه دستگیر کرده و با خود بردند. حوالی ساعت ٢٣ پس از پیگیری‌های مکرر سرپرست خوابگاه و دانشجویان و تماس‌های مکرر، دکتر مدرسی ریاست دانشگاه یکی از تماس‌ها را پاسخ داده و اعلام میکند که فعلا نمی‌توانند به خوابگاه بیاید و سپس تلفن را قطع می‌کند.
رییس حراست و معاونان وی آقایان فاریابی و عباسی پاسخگو نبودند. پس از پیگیری‌های فراوان ساعت ٢۴، موسوی، معاونت مالی دانشگاه خلیج فارس، به خوابگاه می‌آید.

اغلب دانشجویان در حیاط و راهروی خوابگاه تحصن کرده و خواستار پیگیری مسئله ورود مسلحانه نیروهای لباس شخصی به محوطه خوابگاه، تهدید و ایجاد ارعاب، دستگیری دانشجویان و آزادی هرچه سریعتر آنها شدند.

موسوی هم به دانشجویان پیوسته و اعلام می‌کند تا آزادی دانشجویان خوابگاه را ترک نخواهد کرد. موسوی هم نمی‌تواند مدرسی را مجاب به حضور در خوابگاه کند. با پیگیری‌های موسوی، معاون مالی دانشگاه، و تحصن دانشجویان ساعت ١:۴٠ بامداد جمعه ۲۷ آبان خبر آزادی دانشجویان به خوابگاه رسید و بعد از حدودا نیم ساعت دانشجویان به خوابگاه رسیدند. سه دانشجوی مذکور پس از آزادی کبودی‌هایی در نقاط مختلف بدن از جمله در صورت داشتند.

در دو ماه گذشته دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اقدامات امنیتی از جمله ورود نیروهای لباس شخصی به دانشگاه و ثبت عکس و فیلم از دانشجویان، ورود یگان ویژه به دانشگاه و محاصره دانشکده هنر و معماری، تهیه لیست بیش از ٣٠٠ نفره و تماس با والدین آنها و تهدید به اخراج دانشجو، اخراج تلفنی برخی از دانشجویان افزایش‌سنواتی بدون تشکیل کمیسیون آموزشی، بازداشت دانشجو در محدوده دانشگاه توسط نیروهای لباس‌شخصی و ضبط کارت دانشجویی دانشجویان مواجه بودند.

به نقل از کانال تلگرام دانشجویان متحد
۲۸ نوامبر ۲۰۲۲


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *