چگونه ایران سوریه ای و بالکانیزه خواهد شد؟

Filed under خبر متحرک, سرخط اخبار, گزارش

آنچه در ادامه ملاحظه می‌کنید، سخنان اکبر گنجی درباره احتمال سوریه ای شدن و بالکانیزه شدن ایران است.

متن و ویدیو از کانال تلگرام آقای گنجی اقتباس شده است. یادآور میشود این ویدیو در تلگرام و یوتیوب ندای آزادی نیز در دسترس می‌باشد.

چگونه ایران سوریه ای و بالکانیزه خواهد شد؟

دست به دست دادن چند عامل و یک بستر، سوریه ای ساز است. یعنی ایران هم به کشوری تبدیل خواهد شد که ده ها میلیون کشته و زخمی و آواره خواهد داشت، کل زیرساخت هایش نابود خواهد شد و کشور نیز تجزیه شده و به قطعات کوچک تبدیل خواهد شد. این فرایند سال های بلندی را طی خواهد کرد و جهنم شمار بسیاری را به کام خود خواهد کشاند.

آن بستر و عوامل کدامند؟ اول- عدم یکپارچکی قومی و مذهبی و زبانی. اقلیت های قومی و دینی و زبانی تحت تبعیض عمیق قرار دارند. دوم- رژیمِ سیاسیِ مستبدِ سرکوبگرِ فاسدِ تبعیض سازی که تن به اصلاحات بنیادین نمی دهد. سوم- مخالفانی که به جای مبارزه غیر خشونت آمیز با دیکتاتوری، با کمک دولت های خارجی به مبارزه خشونت آمیز روی می آورند. چهارم- دولت های خارجی که به هر قیمتی شده قصد دارند از شر آن رژیم خلاص شوند و برای رسیدن به این هدف، نه تنها به مخالفان کمک های رسانه های و مالی و تسلیحاتی می کنند، بلکه مستقیماً در جنگی که به راه انداخته اند نقش آفرینی می کنند.

ایران از نظر این عوامل در چه وضعیتی قرار دارد؟ در این نوبت وضعیت ایران و خطر سوریه ای شدن آن را توضیح داده ام.


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *