جمعی از خانواده های خاوران: اعدام معترضان آزادی‌خواه را پایان دهید

Filed under سرخط اخبار, گزارش
عکس از آرشیو؛ گور دسته جمعی اعدامیان دهه شصت

عکس از آرشیو؛ گور دسته جمعی اعدامیان دهه شصت

جمعی از خانواده‌های خاوران با انتشار بیانیه‌ای خواستار توقف اعدام معترضان وقایع اخیر شدند.

نسخه‌ای از این نامه که در اختیار ندای آزادی قرار گرفته بشرح زیر است:

پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ محسن شکاری اعدام شد. این جوان ۲۳ ساله یکی از میلیون ها جوان معترضی بود که برای خواست آزادی، برابری، رفاه و یک زندگی انسانی به خیابان آمده و فریاد آزادی خواهی سرداده بود.

اعدام او ادامۀ همان برخورد سرکوبگرانه و آزادی ستیزانه ای است که جمهوری اسلامی از آغاز به قدرت رسیدن خود با معترضان و مخالفان خود داشته است. اعدام محسن برای ما خانواده های خاوران یادآور داغ عزیزانمان است که در دهۀ ۶۰ و به ویژه تابستان ۶۷ همچون محسن در دادگاه های فرمایشی چند دقیقه ای، بدون برخورداری از وکیل و فرصت دفاع از خود محاکمه و به اعدام محکوم شدند. دسته دسته و گروه گروه به جوخه های اعدام سپرده شدند و مخفیانه در گورستان خاوران و دیگر گورستان های بی نام و نشان در سراسر کشور دفن شدند. قتل معترضان و مخالفان سیاسی با قتل های زنجیره ای روشنفکران در دهۀ ۷۰، سرکوب دانشجویان کوی دانشگاه در سال ۷۸، کشتار معترضان در سال های ۸۸، ۹۶ و ۹۸ و به طور کلی در تمام ۴۴ سال گذشته ادامه داشته است.

طی نزدیک به ۳ ماه گذشته بیش از ۴۵۰ نفر از معترضان، از جمله ده ها  کودک و نوجوان با ضربه های باتوم، گلوله های ساچمه ای و حتی گلوله های جنگی در خیابان ها کشته شده اند.  هزاران معترض دستگیر و زندانی شده اند و اکنون با تشکیل دادگاه های فرمایشی احکام اعدام با شتاب صادر شده و در حال اجرا است.

جمعی از خانواده های خاوران


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399