مصداق استبداد در دبستان

Filed under گزارش

احضار اعظم جلالی به هیات بدوی تخلفات اداری آموزش و پرورش استان مرکزی
بدون تفسیر: خبر مندرج در سایت حقوق بشر در ایران ۲۹ دی =۱۹ ژانویه

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۲۹دی ماه ۱۴۰۱، هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش استان‌ مرکزی اعظم جلالی را احضار کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته، اعظم جلالی، فرهنگی مقطع دبستان، ساکن استان مرکزی، جهت پاره ای از توضیحات به سبب (خواندن و نتیجه گیری از داستان مرغ دانا و میمون)، به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداره آن استان احضار شد.

براساس ابلاغیه صادره توسط هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش استان‌ مرکزی اتهامات عظم جلالی (موضع گیری منفی علیه نظام جمهوری اسلامی و حمایت از اغتشاشات با استفاده و نتیجه گیری از محتوی درسی مرغ دانا و میمون)، (دوچرخه سواری در سطح شهر- تردد از منزل تا مدرسه با دوچرخه) عنوان شده است.

همچنین، در بخش دیگری از ابلاغیه صادره به اعظم جلالی اعلام شده که عدم ارسال توضیحات و یا عدم مراجعه وی به هیات تخلفات اداری آموزش و پرورش استان‌ مرکزی مانع صدور رای بر علیه این فرهنگی نخواهد شد.

اعمال محدودیت و تبعیض بر علیه زنان و دختران در جامعه به سبب جنسیت آنها ناقض ماده ۲ اعلامیه حهانی حقوق بشر و ماده ۲ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی، سیاسی و اجتماعی است.

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از برگزاری اعتراضات صنفی، مدنی یا ممانعت از انتشار دیدگاههای سایرین در یک جامعه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است.
برگرفته اس سایت حقوق بشر در ایران – ۲۹ دیماه


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *