امام جمعه‌ی اهل‌سنت زابل: مسجدمکی و مولوی عبدالحمید خط قرمز ما هستنند

Filed under اخبار, گزارش

امام جمعه زابلمولوی عبدالرشید شه‌بخش در خطبه‌های جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ مسجد جامع زابل با ابراز نگرانی شدید از محاصره مسجد مکی، فشار بر مولوی عبدالحمید و بازداشت علما و جوانان انتظامات، مولوی عبدالحمید و مسجد مکی را خط قرمز اهل سنت دانستند و خواهان پرهیز از این نوع حرکات، و ایجاد امنیت برای مردم نمازگزار شدند.

مولوی شه بخش گفت: متاسفانه در این ماه‌ها با فرا رسیدن جمعه‌ها و خصوصا در این دو هفته که اتفاقاتی رخ داد جای تعجب است نیروهای نظامی و امنیتی که برای ایجاد امنیت و آسایش هستند، چرا بر مردم نمازگزار مسجد مکی فشار می‌آورند و سبب ایجاد نگرانی و ناامنی می‌شوند؟!

همچنانکه در آغاز اعتراضات تمام طوایف آمدند و بیعت کردند در این روزها نیز تمام طوایف آمادگی داشتند تا پای جان از مولولی عبدالحمید حمایت و تجدید بیعت کنند که بعد از بیعت مجدد یکی از طوایف، شیخ الاسلام فرمودند همان بیعت اول در آغاز اعتراضات کافی است. مسؤلین هم می‌دانند همه مردم از ایشان اعلام حمایت و پشتیبانی کرده‌اند.

این روزها مشاهده می‌کنیم فشارهایی بر نمازگزاران مسجد مکی و شیخ‌الاسلام وارد می‌شود که سبب ایجاد نگرانی مردم‌ کشور و استان شده است.

ما به هیچ وجه نمی‌پذیرم این فشارها بر مسجد مکی، علما و شیخ‌الاسلام وارد شود. همه دنیا بدانند که مسجد مکی و مولوی عبدالحمید خط قرمز ما هستند و هزاران عالم، ریش سفید و جوان حاضر هستند که جان‌شان را برای حفاظت از ایشان تقدیم کنند.

ما از تمامی مسئولین خصوصا استاندار محترم که مسئول عمران و امنیت استان هستند، می‌خواهیم که به وسیله زیر مجموعه‌هایشان امنیت استان و خصوصا مراسم نماز جمعه مکی و مولوی عبدالحمید را فراهم کنند، همان طور که امنیت مصلی‌های برادران عزیز اهل تشیع فراهم می‌شود.

چرا باید برادران و خواهران ما نگران باشند؟! مشکلات اقتصادی، اجتماعی و کشوری به جای خود، صدها نفر از نمازگزاران بی‌گناه و بی‌دفاع در زاهدان و خاش مظلومانه کشته و مجروح شدند و هیچ یک از مسئولین قضایی و کشوری پیگیر این جنایات نشدند و عدالت و انصاف در این قضیه اجرا نشد.

بعد از این ظلم بزرگ، باز هم علما و جوانان ما بازداشت شوند؟! جای بسی تعجب است که بعضی از جوانان فداکار و مخلص انتظامات را با خشونت و لگد زدن بازداشت می‌کنند، همان جوانانی که مدتی قبل مسئولین ازخدمات و همکاریشان در ایجاد امنیت تشکر می‌کردند و این جوانان فداکار بیش از پیش برای نظم و امنیت تلاش می‌کنند.
برگرفته از کانال تلگرام حال وش – ۲۰ اسفند


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *