Home » ۱۳۹۶ » خرداد » ۱۸
کاسبی تروریسم | سید مصطفی تاجزاده

کاسبی تروریسم | سید مصطفی تاجزاده

دلواپسانی که پیروزی ترامپ را جشن گرفتند و رویای پاره کردن برجام هوش از سرشان ربوده بود و تصور می کردند که به قدرت رسیدن جنگ طلبان در امریکا موجب شکست روحانی در انتخابات ۹۶ خواهد شد، و پس از نا امیدی از صندوق های رای، کوشیدند مشروعیت رای اکثریت و حتی مشروعیت نهاد انتخابات را زیر سوال برند، اکنون در این توهم به سر می برند که می توانند یک”ترقه بازی” را محل تسویه حساب با آرای ۲۴ میلیون شهروند ایران زمین کنند. آنان بدانند که ما همچنان به شعار “دموکراسی در خانه، صلح در منطقه و جهان” باور داریم.

بیانیه شورای‌هماهنگی راه‌سبز امید در محکومیت حادثه تروریستی تهران

بیانیه شورای‌هماهنگی راه‌سبز امید در محکومیت حادثه تروریستی تهران

افسوس که برخی از درک موقعیت زمانی و حساس کشورمان غافل هستند و همچنان بر طبل خودخواهی‌های گروهی و سلطه‌جویی‌های جناحی و خودکامگی و استیلاجویی می‌کوبند؛ تا جایی که حتی در بالاترین سطوح نظام به‌جای دعوت به حفظ اتحاد و هوشیاری، فرمان «آتش به اختیار» صادر می‌کنند و به گروه های به‌ظاهر خودسر، چراغ سبز شورشگری نشان می‌دهند. اینان فراموش می‌کنند که آتش‌بیار همه خشونت‌طلبی‌ها، عدم حاکمیت قانون است و تنها راه نجات کشور، تمکین به خواست اکثریت مردم که از طریق صندوق‌های رأی متحقق و اعلام می‌شود.

پایان رویای “ایران، باثبات ترین کشور منطقه” | هادی حکیم شفایی

پایان رویای “ایران، باثبات ترین کشور منطقه” | هادی حکیم شفایی

حملات تاسف بار تهران نشان داد که خطر امنیتی در کشور بسیار جدی تر از آنی است که باور داشتیم. ظاهرا گروه دولت اسلامی شام و عراق، مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است. اگر این خبر را منطبق بر واقع بپنداریم این سوال مطرح می شود که آیا عربستان سعودی که اخیرا با جمهوری اسلامی دچار تنش های بزرگی شده است می تواند در این حوادث نقشی داشته باشد؟ عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان مدعی شده است که ایران به خاطر دخالت در امور کشورهای منطقه و حمایت از تروریست‌ها باید مجازات شود و تفکرات سیاسی ایران قابل قبول نیست! آیا حوادث امروز، به گفته وزیر خارجه عربستان، مجازاتی برای ایران نیست؟ آیا نباید یکبار دیگر، مقامات کشور روابط خود با عربستان سعودی را بازبینی و عقلانی تر کنند تا مانع یک چنین اقداماتی شوند؟