نامه دبیر کل نهضت آزادی ایران به روزنامه جوان

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

tavasoli-mohammad-207x300ندای آزادی: در پی انتشار مصاحبه ای در روزنامه جوان با زنده یاد دکتر ابراهیم یزدی و ایجاد ابهاماتی در گفتگوی منتشره، مهندس محمد توسلی، دبیر کل نهضت آزادی ایران با ارسال نامه ای سردبیر روزنامه جوان، توضیحاتی را به این نشریه یادآور شد.

به گزارش ندای آزادی، متن نامه دبیر کل نهضت آزادی ایران بشرح زیر است:

نامه دبیر کل نهضت آزادی ایران به روزنامه جوان

بسمه تعالی

مدیر مسئول محترم روزنامه جوان

با سلام و احترام، بطوریکه اطلاع دارید در روزنامه جوان مورخ ۱۸ مهر ۹۶ ، گفت و گویی با زنده یاد دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل فقید نهضت آزادی ایران پس از بیش از چهل روز از درگذشت ایشان، منتشر شده است. با توجه به موضوعات مطرح شده در متن مصاحبه و سوالات و ابهاماتی که در پی داشته است؛ خواهشمند است موارد زیر را توجه و اقدام نمایید تا در صورت مقتضی طبق قانون مطبوعات اقدام لازم بعمل آید:

۱ – چرا مصاحبه در زمانی که آن مرحوم حضور داشتند، منتشر نشده است تا خود ایشان در خصوص صحت و سقم مطالب اظهار نظر نموده و در موارد لازم پاسخگو باشند؟

۲ – تیتر انتخاب شده : « ما ملی – مذهبی نیستیم!» با متن گفت و گو هماهنگی ندارد. در مرامنامه نهضت آزادی ایران آمده است که “ما مسلمان،‌ ایرانی …. و مصدقی هستیم”. اعضای نهضت آزادی ایران نیز این هویت “مذهبی و ملی” را داشته و دارند.

۳ – برای بررسی مصاحبه و پاسخگویی در قبال برخی ابهامات، خواهشمند است فایل تصویری یا صوتی گفتگوی ایشان را در اختیار اینجانب قرار دهید تا امکان بررسی و پاسخگویی لازم فراهم شود.

محمد توسلی

دبیرکل نهضت آزادی ایران

۲۳ مهرماه ۱۳۹۶


اشتراک گذاری

     Balatarin