ریشه اعتراضات اخیر به روایت مصطفی تاج‌زاده

Filed under خبر متحرک, سرخط اخبار, گزارش

Tajzade_ILNA_August_2016ندای آزادی: مصطفی تاج‌زاده معاون سیاسی وزیر کشور در دولت محمد خاتمی درباره ناآرامی های اخیر گفت:

از نظر من ریشه اعتراضات اخیر به بی‌اعتنایی حکومت به قیام مردم در انتخابات گذشته برمی‌گردد. اینکه مطالبات مردم نادیده گرفته شده است، بنابراین مردم به این وضعیت اعتراض دارند. برخلاف اهداف کسانی که اولین جرقه‌های راهپیمایی را زدند تا جهت‌گیری را علیه دولت سامان دهند، معترضان از این دولت عبور کردند و کلیت نظام را نشانه گرفتند و اعتراض خود را به این شکل نشان می‌دهند.

به نظر من بخش‌های قابل ملاحظه‌ای از حکومت به صدای مردم توجه کردند و فقط امیدوارم فکر نکنند که این یک مسئله کوتاه‌مدت بوده و با آرام کردن تجمعات و شرایط فراموش کنند که این جامعه ملتهب است.

سیاه‌نمایی‌هایی که صداوسیما در پنج سال گذشته علیه دولت به راه انداخته‌اند و از آن طرف ایجاد محدودیت برای رسانه‌ها و مطبوعات اصلاح‌طلب امروز آثار سوء خود را نشان می‌دهد. از یک طرف رسانه‌ای نداریم که با مردم بتواند ارتباط برقرار کند، به ویژه معترضان و از سوی دیگر این رسانه‌ها در خارج از ایران شکل گرفته و توانسته‌اند متأسفانه اثر بگذارند تا مردم را به سمت اهدافی که می‌خواهند دعوت کنند. بنابراین باید این تجربه تلخ و این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و از نهادهای حاکمیت گرفته تا دولت، از اصلاح‌طلبان تا خود معترضان با یک تجدیدنظر اساسی بتوانیم آینده بهتری را برای ایران رقم بزنیم.


اشتراک گذاری

     Balatarin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *