خاطرات نخستین شهردار پس از انقلاب؛ جلد دوم خاطرات مهندس محمد توسلی

Filed under اخبار, خبر متحرک, سرخط اخبار

Tavasoli_Khaateraat_01

جلد دوم خاطرات مهندس محمد توسلی – شصت سال ایستادگی و خدمت – توسط انتشارات کویر منتشر شد.

تجربه مدیریت شهری در کلان شهر تهران در شرایط دوران بحران بعد از انقلاب؛ دوره ویژه‌ای که از هشتم اسفند ۱۳۵۷ آغاز شد و حدود ۲۲ ماه ادامه داشت. تدوین این خاطرات از ویژگی‌های دوران انتقال ۱۳۵۷ برخوردار بوده و لذا تجربیات ویژه و اسناد تاریخی آن می‌تواند به‌طور خاص برای مدیران امروز و فردای کشور و به طور عام برای عموم علاقه‌مندان جامعه مفید باشد.

متن پشت جلد:

این بخش از خاطرات به تجربه مدیریت شهری در کلان شهر تهران در شرایط دوران بحران بعد از انقلاب اختصاص یافته است؛ دوره ویژه ای که از هشتم اسفند ۱۳۵۷ آغاز شد و تا سوم دی ماه ۱۳۵۹ (تقریبا ۲۲ ماه) ادامه داشت. تدوین این خاطرات که بر اساس اسناد این دوره تنظیم شده از ویژگی های دوران انتقال انقلاب ۱۳۵۷ برخوردار بوده و لذا تجربیات ویژه و اسناد تاریخی آن می تواند به طور خاص برای مدیران امروز و فردای کشور و به طور عام برای عموم علاقه مندان جامعه مفید باشد.(صفحه ۹)

خوشبختانه در فرآیند انقلاب، خلق و خوی مردم متحول شده بود و عموم مردم با اعتماد به سخنان رهبری و مدیریت انقلاب، مواضع آنها را با مطالبات تاریخی خودشان هماهنگ می‌دیند. … بعد از انقلاب مردم احساس می‌کردند که قرار است جامعه آنان آزاد باشد و خودشان بر تعیین سرنوشت کشور و شهرها حاکم شوند. در چنین شرایطی که مردم احساس آزادی و حاکمیت بر سرنوشت خودشان را پیدا کرده بودند، خلق و خوی مردم چنان متحول شده بود که با همکاری و همدلی همه جانبه با مدیریت شهر تهران، اقداماتی انجام گرفت که به لحاظ کارشناسی در شرایط عادی امکان پذیر نبود. در این خاطرات به آثار و نتایج همدلی مردم با مدیریت شهر تهران و نیز به مشکلاتی که همزمان از داخل و خارج شهرداری وارد می آمد و از شرایط بحرانی و ناهماهنگ مدیریت و جنگ قدرت در فضای سیاسی کشور ناشی می‌شد، به تفصیل پرداخته شده است.(صفحه ۱۰ )

علاقمندان جهت تهیه آنلاین کتاب میتوانند به لینک زیر مراجعه فرمایند:

//forush.co/13549/831190/

نشانی کانال تلگرامی ناشر:

KavirPublishingCo@

 

کد تخفیف ۱۰٪ : kavir99

 


اشتراک گذاری

     Balatarin

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/41/d939110942/htdocs/Nedayeazadinet/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399