Home » ۱۳۹۶ » آذر
اطلاعیه سایت ندای آزادی – تکمیلی

اطلاعیه سایت ندای آزادی – تکمیلی

به اطلاع علاقمندان و بازدیدکنندگان گرامی میرسانیم مشکل آلودگی اینترنتی سایت برطرف شده است و سایت همچون گذشته به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

تهران و بحران زلزله؛ گفت و گو با محمد توسلی

تهران و بحران زلزله؛ گفت و گو با محمد توسلی

در شرایط کنونی بجای ایجاد نگرانی و التهاب در جامعه، ما باید برای خروج از بحران کنونی راهکار ارائه کنیم و به مسئولان ضمن نقد مشفقانه راه حل کارشناسی بدهیم. ما می‌دانیم تهران در معرض خطر جدی زلزله است و باید دعا کنیم این اتفاق پیش نیاید و اگر این اتفاق افتاد و پیش بینی های لازم انجام نشده باشد این مسئولان هستند که بایستی پاسخگو باشند.

“تنها مشکل بحث بی‌اعتمادی نیست”؛ گفتگو با صادق زیبا کلام در ارتباط با زلزله کرمانشاه

“تنها مشکل بحث بی‌اعتمادی نیست”؛ گفتگو با صادق زیبا کلام در ارتباط با زلزله کرمانشاه

تنها مشکل بحث بی‌اعتمادی نیست. بحث مهم دیگر این است که مسئولان و سازمان‌های مربوطه نمی‌توانند این کمک‌ها را به دست مردم آسیب دیده از زلزله برسانند. یعنی حتی اگر هم بخواهند صادقانه عمل کنند، توان اجرایی آن را ندارند. به همین علت مردم تلاش کنند تا کمک‌ها را شخصا به مناطق زلزله‌زده برسانند. برآیند بی‌اعتمادی به نهادهای مسئول، ناکارآمدی آنان و همچنین کمک‌های خودسر مردم سبب آشفتگی و نابسامانی بسیار بزرگی در امر کمک‌رسانی شد که نتیجه آن بدبینی و بی اعتمادی بیشتر مردم نسبت به مسئولان و نهادهاست.

“دو ساعت سکوت”؛ برگزاری مراسم پروانه اسکندری و داریوش فروهر

“دو ساعت سکوت”؛ برگزاری مراسم پروانه اسکندری و داریوش فروهر

پرستو فروهر: از شما همراهان گرامی صمیمانه می‌خواهم که به مراسم یادبود بیایید تا این دو ساعت را در سکوت به یاد عزیزانمان که قربانی سرکوب و خشونت سیاسی شده‌اند کنار یکدیگر بایستیم. بیایید تا امسال داریوش و پروانه فروهر را در سکوت خود به یاد آوریم. بیایید تا ما و من را در سکوت همراهی کنید، که سکوت سرشار از ناگفته‌هاست و سکوت این روز نوید فرارسیدن روزی‌ست که حق آزادی گفتار خویش را بازپس‌گیریم.

رابرت موگابه استعفا کرد

رابرت موگابه استعفا کرد

رئیس پارلمان زیمبابوه اعلام کرد که رابرت موگابه، رئیس جمهور این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

آیا ولیعهد عربستان به اهدافش خواهد رسید؟

آیا ولیعهد عربستان به اهدافش خواهد رسید؟

بن سلمان برای تحقق پروژه عظیم مدرنیزاسیون خود به ثبات در داخل و آرامش در سیاست خارجی نیاز دارد. در حالی که می‌گوید لبنان به عربستان اعلان جنگ کرده و با ایران هم بر روی لبه یک درگیری نظامی‌حرکت می‌کند، تحقق طرح عظیم چشم انداز ۲۰۳۰، شامل فروش سهام آرامکو در بازار‌های بورس، به دلیل عدم ثبات، ممکن است با دشواری روبرو شود. بازداشت‌های اخیر، بلوکه کردن دارایی‌ها، در کنار سیاست خارجی ستیزه جویانه، خبرهای خوبی برای سرمایه گذاران خارجی نیست.

نفرت از استبداد سلطنتی یا عشق به خمینی؟ | رضا حاجی

نفرت از استبداد سلطنتی یا عشق به خمینی؟ | رضا حاجی

آقای شریعتمداری در فرازی از سخنانشان مدعی شدند که مرحوم دکتر یزدی و شادروان قطب‌زاده در پاریس مهندس بازرگان را تهدید به انشعاب از نهضت آزادی می‌کنند. سند این مدعای واهی چیست؟ در اینجا یادآور می‌شوم دکتر یزدی یکی از باوفاترین اعضای نهضت در همه حال و قبل و بعد از انقلاب نسبت به مهندس بازرگان بود و هیچگاه تهدید به جدائی و انشعاب از نهضت نکرده بود. تاریخ‌سازی تا کجا؟ در کجا مهندس بازرگان و دکتر یزدی به این واقعه اشاره کرده‌اند که خود بی‌خبر اما آقای شریعتمداری از آن مطلع است؟ اگر مرحوم یزدی شیفته آیت‌الله خمینی و اهل سازش با او بود پس چرا بعد از استعفای دولت موقت که بیشترین شانس ریاست‌جمهوری را داشت در کنار آیت‌الله خمینی و رو درروی بازرگان نماند و در نقش اپوزیسیون سه دهه به‌عنوان رئیس دفتر سیاسی نهضت به مهندس بازرگان اعتراض نکرد تا چهار بار به زندان نرود؟

نرخ اقلام امدادى در بازار سیاه کرمانشاه/جزئیات کشف محموله امدادى به سرقت رفته

نرخ اقلام امدادى در بازار سیاه کرمانشاه/جزئیات کشف محموله امدادى به سرقت رفته

همه چیز از شب اول زلزله شروع شد تنها چند ساعت از فروریختن آوار بر سر مردم منطقه نگذشته بود که آوار جدیدی بر سرمان فروریخت.سیل گسترده‌اى از دلالان، قاچاقچیان دزدان و سوءاستفاده‌گران از شرایط بحرانى روانه کانون‌هاى زلزله شدند.

آیا اردوغان در نوبت رفتن است؟ | صادق ملکی*

آیا اردوغان در نوبت رفتن است؟ | صادق ملکی*

صادق ملکی: آتاترک، اوزال و اردوغان و در وسعتی فراتر رضاخان، ماهاتیر محمد، کرزای و … عناصر ملی بوده اند که واقعیت قدرت غرب را پذیرفته و در تعامل با آن به قدرت رسیده اند. آنان هیچ یک به معنای مصطلح عامل غرب و یا دست نشانده نبوده اند، اما نوعی هماهنگی و توافق عامل رسیدن آنان به قدرت بوده است. این نقطه ضعیف با پایان کارکرد و یا با خروج این رهبران از ریل هماهنگی با غرب عامل سقوط آنان از قدرت بوده و خواهد بود. این بازی و چیدمانی است که همچنان ادامه داشته و بر سرنوشت بسیاری از ملل و کشورها تاثیرات عمیق می گذارد.

فقدان عقلانیت اجتماعی | ابوذر قاسمی

فقدان عقلانیت اجتماعی | ابوذر قاسمی

جامعه گم شده، فاقد عقلانیت است. هم در بعد فردی و هم اجتماعی ناسالم و بیمار است. این جامعه به خوبی حساس می شود، اما کاری نمی کند، عمیقا متاثر می شود، اما طرحی برای آینده ندارد، کمک می کند، اما نمی داند برای چه و چرا باید کمک کند. در این جامعه، ارتباط بین ساختار و عامل از هم گسیخته است، نه ساختار طالب، هوشیاری عامل است و نه عامل مطالبه گر. ساختار بر او تعدی می کند، اما فقط ساختار را نفرین می کند و غیره. فقدان سیاست های موثر در مواقع بحرانی، یکی از پیامدهای این از هم گسیختگی است (شاهد پیامهای با شماره حساب های متعددی در فضای مجازی به منظور کمک های نقدی به زلزله زدگان هستیم، افردی بدون داشتن مهارت های پزشکی، فاقد سازماندهی، گروههای دوستانه و غیره به منطقه رفته اند. این کارهای بدون سازماندهی به فقدان ارتباط بین ساختار و عامل برمی گردد).

Page 1 of 41234