Home » ۱۳۹۶ » آبان » ۲۰
دفاع از حق شهروندی نیکنام | محمد توسلی

دفاع از حق شهروندی نیکنام | محمد توسلی

اعضای شورای نگهبان در ارتباط با حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد و محروم کردن حق شهروندی او؛ خلاف اصول قانون اساسی و دور از توجه به مصالح و منافع ملی و واقع بینی است. به طوری که حتی موجب شده که علاوه بر طیف احزاب سیاسی با نگاه اصلاح طلبی، طیف افرادی در جریان محاظه کار با عقلانیت و واقع بینی نیز با مسئله برخورد کرده و از حق شهروندی نیکنام برای حضور در شواری شهر یزد دفاع کنند. در شرایطی که بسیاری از کشورها و مجامع جهانی وقایع ایران را رصد می کنند و آن را دستاویز موضع گیری های ضد ایرانی خود قرار می دهند، جای بسی شگفتی و تامل است که چرا فقهای محترم شورای نگهبان در شرایط کنونی و حساسیت هایی که در قبال ایران وجود دارد با اصرار دست به چنین موضع گیری زده اند؟

چالش های اصلی مدیریت شهر تهران؛ گفتگو با مهندس محمد توسلی

چالش های اصلی مدیریت شهر تهران؛ گفتگو با مهندس محمد توسلی

محمد توسلی: به نظر من آقای نجفی بدون اصلاح ساختار مدیریت شهری از طریق اجرای مدیریت واحد و یکپارچه شهری و سپردن واقعی کارها به دست خود مردم که در همه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه معمول است و نیز کوچک شدن و توانمند سازی دولت که در لایحه مدیریت شهری نیز پیش بینی شده است نمی توان اقدامی اساسی در جهت اجرای برنامه های توسعه پایدار و پاسخ به نیازهای شهروندان بعمل آورد.

مراسم سخنرانی و بزرگداشت؛ پیدا و پنهان نقش دکتر فاطمی در نهضت نفت

مراسم سخنرانی و بزرگداشت؛ پیدا و پنهان نقش دکتر فاطمی در نهضت نفت

مراسم سخنرانی و بزرگداشت؛ پیدا و پنهان نقش ششهید دکتر حسین فاطمی در نهضت نفت

گروه‌های سه‌گانه در روابط ایران و چین | حسین ملائک*

گروه‌های سه‌گانه در روابط ایران و چین | حسین ملائک*

یکی سوداگران و پیله ­وران که به­ دنبال تجارت سنتی و انتقال کالاهای با “قیمت” مناسب و نه “کیفیت” مناسب به ایران و استفاده از شرایط اقتصادی ایران به نفع خود هستند. این گروه در قالب گروه­های دوستی با نام­ های مختلف و اتاق­های بازرگانی با تیترهای متنوع و با تشکیل شرکت­های متنوع بسیاری از راه­های ارتباطاتی با چین را در انحصار خود گرفته و با پیدا کردن شرکای متناظر خود در چین که آنها هم عناصری سودپرست هستند به سود­آوری شخصی مشغول می­باشند. برای اینان تغییرات در حزب کمونیست، کنگره اول و یا نوزدهم حزب کمونیست، حمله چین به تایوان و یا جنگ بین ایران و عربستان اهمیت ثانویه دارد. اوج نمود رفتاری این گروه را در دولت نهم و دهم می­توان شاهد بود که بدترین قراردادهای مالی و صنعتی و تجاری را به نفع خود و علیه این ملت بدبخت تحمیل مملکت کردند و اکنون نیز “متواضعانه” بر مسندهای مربوطه مشغول انجام تکالیف خود هستند.